SERCA DO DZWONÓW

KRYSTALICZNY DŹWIĘK

Serce jest dla dzwonu tym elementem, które ma wydobyć z niego najpiękniejszy ton, nadaje rytm dzwonieniu, sprawia że słyszymy wszystkie tony poboczne.

MATERIAŁ SERCA DZWONU

Na podstawie wieloletnich doświadczeń obejmujących konstrukcję samego serca oraz z wrażeń słuchowych ( pomiary akustyczne) opracowane zostało nowe, niespotykane dotąd serce. Serce wykonane z odpowiednio miękkiej stali ST-3 delikatnie wydobywa łagodny dźwięk dzwonu i zapewnia wielowiekową żywotność.

Serce wydobywa melodię z dzwonu…

Innowacyjne rozwiązanie serca opracowanego w Rduch Bells & Clocks polega nie tylko na składzie materiałowym (specjalny gatunek stali), ale również skupia się na specjalnych parametrach konstrukcyjnych, takich jak 4 zasadnicze związane ze sobą proporcje w wymiarach samego serca, średnica kuli oraz środek masy.

Najważniejsze zalety tego rozwiązania:

W zależności od sposobu zawieszenia dzwonu serca posiadają charakterystykę tzw. spadających (zawieszenie wykorbione) oraz serc latających ( zawieszenie proste).

Dzięki innowacyjnemu podejściu nadajemy dawnemu kunsztowi rzemieślniczemu nowy początek…

Do projektu dzwonu św. Jan Paweł& II dla Królewskiej Katedry na Wawelu wykonane zostało nowatorskie serce łączące obydwa systemy zawieszenia.

GALERIA